Korzyści z leczenia lekiem Pimafucin

Niedawno kandydoza lub drożdżyca była dość powszechną chorobą, szczególnie wśród kobiet. Jednym z leków, które pomagają radzić sobie z tą chorobą jest Pimafucin. Można go znaleźć w aptekach w różnych postaciach: w postaci tabletek, w postaci kremu, w postaci globulek, w postaci zawiesiny. Pochwowe globulki Pimafucin jest przeznaczony do walki z zapaleniem sromu, zapaleniem pochwy, zapaleniem sromu i pochwy, które są spowodowane przez grzyby drożdżopodobne z rodzaju Candida.

Korzyści z leczenia lekiem Pimafucin

Lek jest antybiotykiem przeciwgrzybiczym o wysokiej skuteczności. Ma tylko efekt lokalny. W tym przypadku jego substancja czynna – natamycyna – wnika w powierzchowne warstwy błony śluzowej i skóry, zabijając tam komórki czynnika wywołującego chorobę. Naturamycyna nie przedostaje się do krwioobiegu i dlatego nie działa ogólnoustrojowo na organizm.

W przeciwieństwie do innych leków przeciwgrzybiczych Pimafucin zabija komórki grzybów, a nie tylko zmniejsza ich żywotność. Stosowanie czopków Pimafucin jest możliwe podczas ciąży i późniejszego karmienia piersią (laktacja), ponieważ nie wpływają one negatywnie na zdrowie i rozwój dziecka w macicy, a ich substancja czynna nie przenika do mleka matki. Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania czopków dopochwowych Pimafucin jest wysoka wrażliwość ciała kobiety na te substancje, które składają się na lek.

Jak korzystać z czopków Pimafucin?

Zgodnie z instrukcją należy podawać jeden czopek dziennie. Aby zastosować ten produkt, należy czopek włożyć do pochwy przed snem, w pozycji leżącej na plecach i jak to jest możliwe najgłębiej. Wprowadzenie czopków dopochwowych odbywa się za pomocą specjalnego aplikatora. Zanim włoży się czopek do pochwy, należy go zwilżyć wodą.

Jeśli mówi się o tym, jak długo powinno trwać leczenie, czas leczenia czopkami dopochwowymi wynosi około sześciu do dziewięciu dni. Jeśli zapalenie pochwy u kobiety ma trwały przebieg, to jednocześnie z czopkami Pimafucin można przyjmować tabletki tego leku. Tabletki są przyjmowane od 10-20 dni do 100 mg cztery razy dziennie. Zwykle, po ustąpieniu objawów choroby, zaleca się kontynuowanie stosowania leku przez kilka dni, aby naprawić osiągnięty efekt leczenia.

Stosując czopki Pimafucine, kobieta powinna mieć na uwadze, że mogą one prowadzić do wystąpienia pewnych skutków ubocznych w postaci pieczenia w genitaliach i łagodnego podrażnienia.

Podczas krwawienia miesiączkowego nie ma potrzeby kontynuowania leczenia czopkami dopochwowymi, ponieważ lek zostanie całkowicie zmyty z krwią menstruacyjną i nie będzie w stanie zapewnić niezbędnego efektu terapeutycznego. Podczas leczenia czopkami Pimafucin można wchodzić w kontakt seksualny i spożywać alkohol.