Korekta nosa

Nos jest tym elementem, który w twarzy najbardziej rzuca się w oczy. Jeżeli jest on krzywy lub zbyt duży, wówczas może zaburzać jej wygląd. Wiele osób decyduje się w takich sytuacjach na zabieg korekcji nosa. Zabiegi chirurgii plastycznej są coraz bardziej popularne, gdyż w łatwy sposób pozwalają na pozbycie się kompleksów.

Dlaczego warto korzystać z chirurgii plastycznej?

Chirurgia plastyczna jest dziedziną medycyny, która coraz bardziej się rozwija. Jeszcze do niedawna chirurgia plastyczna wydawała się być zarezerwowana dla gwiazd i osób, które widywaliśmy na ekranie telewizora. Obecnie coraz więcej osób korzysta z usług chirurgii plastycznej, by poprawić swój wygląd. Korekcja nosa jest często wykonywanym zabiegiem, zwłaszcza u osób, posiadających krzywy nos na skutek urazu. Dzięki temu zabiegowi mogą odzyskać ładny wygląd nosa, co poprawia także ogólny wygląd twarzy.

Jak przebiega zabieg korekcji nosa?

Przed zabiegiem korekcji nosa następuje konsultacja z chirurgiem plastycznym, który oceni stan nosa i zaproponuje jego wygląd. Zabieg korekcji nosa wykonywany jest najczęściej w trybie ambulatoryjnym w znieczuleniu miejscowym lub jeżeli wymaga tego sytuacja w znieczuleniu ogólnym. Przed zabiegiem należy wykonać szereg badań, takich jak oznaczenie grupy krwi, morfologia, poziom glukozy czy EKG z opisem.

Korekta nosa a kompleksy

Krzywy, zbyt duży czy niepasujący do twarzy nos jest częstą przyczyną kompleksów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Korekta chirurgiczna pozwala na pozbycie się źródła kompleksów, co poprawia samoocenę. Nowy, pasujący do całej twarzy nos, może poprawić samopoczucie.

Chirurgia plastyczna będzie się upowszechniać coraz bardziej, ponieważ ludzie dążą do tego, by wyglądać młodo i zdrowo. Ponadto defekty urody, które kiedyś były powodem do wstydu i niskiej samooceny dziś można naprawić dzięki zabiegom chirurgii plastycznej. Niestety w świadomości wielu osób chirurgia plastyczna kojarzy się nadal z implantami i sztucznością, co nie odzwierciedla faktycznego stanu rzeczy.