Depilacja depilatorem laserowym

Czasochłonne pozbywanie się owłosienia za pomocą golenia nóg, pach i okolic bikini – zna to niemal każda kobieta. A czy nie lepiej pozbywać się owłosienia na stałe, aby cieszyć się gładką skórą i mieć więcej czasu na przyjemności? Z pomocą może przyjść depilator laserowy, który skutecznie pozbędzie się owłosienia z niemal każdego miejsca na ciele.

Czym jest depilator laserowy

Depilator laserowy to rodzaj urządzenia, który za pomocą specjalnej wiązki światła jest w stanie zlikwidować owłosienie. Depilatorem celuje się w miejsce włosa, aby dokonać degradacji mieszka włosowego. Nadaje się do usuwania włosów z nóg, pach, okolic bikini, ale także innych miejsc, na przykład rąk czy twarzy. Laserowe usuwanie owłosienia można wykonać w salonach kosmetycznych. Coraz więcej osób inwestuje jednak we własny sprzęt. Oto zalety takiej domowej depilacji:

  • możliwość wykonywania zabiegów w domowym zaciszu
  • brak presji czasu i umawiania się na konkretne terminy
  • koszt to cena depilatora i wymiany głowicy
  • pierwsze efekty widoczne są już po kilku zabiegach

Jak się przygotować do depilacji laserem

Warto pamiętać o kilku ważnych zasadach, aby depilacja była skuteczna i nie powodowała problemów. Przede wszystkim, skóra w miejscu depilacji powinna być gładka i niepodrażniona. Unikać należy depilacji miejsc zmienionych chorobowo, z ranami czy stanami zapalnymi. Przed rozpoczęciem depilacji należy skrócić owłosienie do około 5 milimetrów. Należy również unikać opalania przed i po zabiegu laserowym. Dobrze jest także odstawić leki, herbatki i kosmetyki, które mogą powodować większą wrażliwość na promieniowanie.

Dla kogo laser

Laserowa depilacja najlepiej sprawdzi się u osób, które posiadają jasną karnację z jednocześnie ciemnym owłosieniem. Laser nie jest z kolei zalecany dla osób, które mają bardzo ciemną karnację, wówczas warto skonsultować się ze specjalista, który udzieli wszelkich wskazówek i wspólnie ustali najlepsze rozwiązanie w dziedzinie pozbywania się zbędnego owłosienia. W większości przypadków, biorąc pod uwagę najczęściej występujące fototypy skóry w Polsce, laser z powodzeniem można stosować.

Ile zabiegów

Choć depilacja laserowa to niezwykle skuteczna metoda, warto jest uzbroić się w cierpliwość. Przede wszystkim owłosienie nie znika momentalnie, a po prostu wypada. Z każdym zabiegiem efekty będą coraz lepsze, szacuje się, że już po około 2-3 cyklach efekty powinny być zadowalające. Między zabiegami należy robić odstępy, około 2 tygodni między każdą depilacją. W celu utrwalania efektów już po pozbyciu się całego owłosienia, gdy zaczną się pojawiać pojedyncze włoski, zabieg należy powtórzyć.