Poznaj właściwości ziemi okrzemkowej!

Ziemia okrzemkowa to mineralna skała osadowa. Zbudowana jest głównie z krzemu, występuje ona naturalnie w przyrodzie. Ziemia okrzemkowa charakteryzuje się stosunkowo miękką i łatwo kruszącą konstrukcją. Występuje ona w formie białego lub lekko żółtego proszku. Do celów spożywczych jest specjalnie oczyszczana. Ma zastosowanie w wielu różnych dziedzinach życia. Jedną z jej właściwości jest owadobójcze działanie, przy jednoczesnym nietoksycznym działaniu, względem ludzi oraz zwierząt. Dzięki temu, bardzo dobrze nadaje się ona do walki z pluskwami. Ziemia okrzemkowa występuje w różnych miejscach na świecie. Warto wiedzieć, iż na przykład w Polsce spotykana jest w okolicach: Augustowa, Łodzi oraz Poznania.

Ziemia okrzemkowa – właściwości

Spożywcza ziemia okrzemkowa zawiera aż około osiemdziesiąt pięć procent krzemionki, która jest źródłem naturalnego krzemu. Pierwiastek ten, jest potrzebny organizmowi do wielu procesów. Warto wiedzieć, iż oprócz sporej ilości krzemu, ziemia okrzemkowa zawiera również inne, niezwykle cenne składniki. Znajduje się w niej spora ilość wapnia, sodu, magnezu oraz żelaza. Charakteryzuje się ona również właściwościami ściernymi. Z tego względu, wykorzystywana jest w produktach takich jak: pasty do zębów, peeling do twarzy oraz ciała. Poza tym, idealnie nadaje się ziemia okrzemkowa do oczyszczania organizmu. Wspiera ona organizm w walce ze szkodliwymi bakteriami oraz pasożytami. Dodatkowo, ziemia okrzemkowa pełni jeszcze następujące funkcje:

  • pomaga pozbyć się złogów pokarmowych,
  • oczyszcza organizm z bakterii i pasożytów,
  • usuwa z organizmu pestycydy,
  • bardzo dobrze radzi sobie z pozostałościami po lekach,
  • oczyszcza organizm z metali ciężkich.

Wpływ ziemi okrzemkowej na organizm

Z racji swoich właściwości, ziemia okrzemkowa wykazuje pozytywne działanie na ludzki organizm. Poprawia ona metabolizm i tym samym zmniejsza skłonność do zaparć. Ziemia okrzemkowa bardzo dobrze radzi sobie z różnymi wysypkami oraz zmianami skórnymi. Wykazuje ona pozytywne właściwości w przypadku na przykład łuszczycy. Dodatkowo wzmacnia ona ważny układ mięśniowo-naczyniowy. Przyśpiesza również gojenie się ran oraz wszelkich złamań. Ziemia okrzemkowa wykazuje duży wpływ na wygląd skóry. Poprawia stan cery, włosów oraz paznokci. Dodatkowo, zapobiega ona osteoporozie oraz w niektórych przypadkach, nawet ją cofa. Wspaniale reguluje ciśnienie krwi oraz zapobiega chorobom układu krwionośnego. Ponad to, zmniejsza ona bóle stawów oraz pleców. Ziemia okrzemkowa zwiększa witalność oraz odporność organizmu. Zmniejsza ona również objawy różnych alergii pokarmowych.