Wszechstronność lokówki do włosów

Co powinno znaleźć się w obowiązkowym zestawie każdego fryzjera? Tych urządzeń jest tak dużo, że nie da się ich wyliczyć na palcach jednej dłoni. Może na początek trzeba wyznać, że potrzebna będzie duża torba, jeśli dany fryzjer często pracuje poza swoim zakładem, np. obsługując różne eventy i imprezy „od kuchni”? To niby żart, ale jest w nim sporo prawdy. Praca fryzjera wymaga zaopatrzenia się w profesjonalny sprzęt do pielęgnacji włosów. Tutaj nie można pozwolić sobie na przypadkowe wybory, bo niewłaściwie dobrane do pracy i typu włosów urządzenia mogą zrujnować nie tylko fryzurę klientki, ale także reputację fryzjera. Torba fryzjerska powinna być wyposażona w:

  • lokówki do włosów
  • prostownice
  • suszarki
  • różne nożyczki
  • różnej gęstości grzebienie i szczotki
  • kosmetyki fryzjerskie (pianki, żele, lakiery, etc.)

Jaka powinna być dobra lokówka do włosów?

Jeśli chodzi o lokówki do włosów, współczesny rynek urządzeń fryzjerskich oferuje ich różne warianty. Z powodzeniem radzą sobie w pracy zarówno lokówki funkcjonujące jako totalnie osobne urządzenia, jak i takie, które wchodzą w skład tzw. urządzeń o wielu funkcjach. W tych sprzętach prostownica, lokówka, czy nawet suszarka funkcjonować może na trzonie jednego urządzenia. Cały sek polega na tym, że do pracy wybiera się wymienną końcówkę. Proste, nieskomplikowane i bardzo pomocne, gdy fryzjer nie chce ze sobą taszczyć na miejsce pracy całych naręczy narzędzi.

Bezpieczne i długo działające

Takie lokówki do włosów to marzenie nie tylko każdego fryzjera, ale także wszystkich Pań, które z lubością oddają się fryzjerskim eksperymentom w domowym zaciszu. Najbardziej sprawdzi się w naszych rękach lokówka z rozbudowanym programem działania. Chodzi głównie o to, aby można było wybrać stopień nagrzania, dzięki czemu da się wykonywać loki już przy stosunkowo niskich temperaturach i bez zagrożenia zniszczenia włosów. Stare lokówki, nagrzewające się do maksymalnej temperatury w tempie ekspresowym, mogą już służyć wyłącznie jako muzealne eksponaty. Można od nich odłączyć kable i dać dzieciom do zabawy. Może i dzięki temu uda się odkryć jakiś nowy fryzjerski talent? Wszystko możliwe…

Gdzie kupować sprawdzone lokówki?

Polecamy:

  • sklepy internetowe
  • stacjonarne sklepy fryzjerskie
  • zaufane firmy prowadzące sprzedaż mobilną

Dobra lokówka, kupiona od sprawdzonej firmy, zawsze ma dołączoną instrukcję obsługi, a także kartę gwarancyjną. Dzięki temu naprawa takiego sprzętu w sytuacji usterki często nie niesie ze sobą kosztów. Fryzjerzy lubią długo używać swoich ulubionych modeli sprzętów.