Wkładki ortopedyczne i ich rodzaje

Wkładki ortopedyczne stosowane są głównie w celu poprawy wad postawy oraz zapobieganiu schorzeniom stóp. Pozwalają zahamować zachodzące, bolesne i szkodliwe zmiany w układzie ruchowym człowieka. Bardzo dobrze sprawdzają się u osób będących po urazach ścięgien, kości lub stopy.

Ortopedyczne wkładki są wybierane przez licznych sportowców: piłkarzy, koszykarzy, maratończyków. Pozwalają na właściwe utrzymanie stopy oraz zapobiegają kontuzjom. Oprócz sportowców po wkładki sięga wiele kobiet, na co dzień poruszających się w butach na wysokim obcasie. To właśnie źle dobrane obuwie jest przyczyną częstych deformacji i dolegliwości bólowych wstępujących przy chodzeniu.

Buty zawsze powinny być wyposażone w odpowiednio ukształtowaną wkładkę. Zwyczajne wkładki fabryczne są płaskie i podczas dłuższego chodzenia mocno męczą nasze stopy i kończyny. Dlatego warto skorzystać z wkładek ortopedycznych na zamówienie i zwiększyć swój komfort.

Rodzaje wkładek ortopedycznych

Specjalistyczny i znany gabinet pod względem dobrego wykonania wkładek ortopedycznych to BodyMove znajdujący się przy ulicy Twardowskiej 3 w Warszawie. Gabinet można znaleźć w Internecie pod hasłem ,, wkładki ortopedyczne Warszawa” lub bezpośrednio na https://formthotics.waw.pl/. Zajmuje się produkcją indywidualnie dopasowanych wkładek ortopedycznych. Posiada specjalistyczny sprzęt umożliwiający przeprowadzenie badań komputerowych stóp oraz rzeszę doświadczonych fizjoterapeutów.

Gabinet zajmuje się produkcją różnych rodzajów wkładek. Do najpopularniejszych zaliczamy:

  • wkładki termoplastyczne
  • wkładki na płaskostopie poprzeczne
  • wkładki na ha luksy
  • wkładki do butów narciarskich
  • wkładki dla biegaczy

Wkładki termoplastyczne

Wkładki termoplastyczne są modelowane termicznie i tworzone indywidualnie na stopy klienta. Wkładki powstają z bardzo dobrego jakościowo materiału – pianki polietylenowej, która jest wodoodporna, antybakteryjna, lekka i doskonale amortyzująca wstrząsy.

Wkładki ortopedyczne termoplastyczne są łatwe do przemodelowania, szybko i prosto można je ukształtować w czasie serwisowania. Wkładki termoplastyczne korygują deformacje i stabilizują stopę. Doskonale nadają się do leczenie problemów stóp, podudzi, ud i całej kończyny dolnej.

Wkładki na płaskostopie poprzeczne

Płaskostopie poprzeczne jest mocno powiązane z rozejściem się kości śródstopia. Płaskostopie jest nieatrakcyjne pod względem wyglądu oraz bolesne podczas poruszania się i biegania. Do powstania dolegliwości może dojść przez noszenie złego obuwia, pracowania w pozycji stojącej lub nadmiernego obciążania stóp.

Wkładki termoplastyczne na płaskostopie są wyjątkowo higieniczne, lekkie i wodoodporne, dodatkowo amortyzują wstrząs. Płaskostopie poprzeczne powinno być korygowane dzięki wkładkom ortopedycznym termoplastycznym, pozwoli to uniknąć dalszych deformacji, a nawet konieczności operacji. Często klienci zwracają się ze swoim problemem za późno, warto, więc w odpowiednim czasie zareagować i udać się na badanie komputerowe stóp oraz wybrać odpowiednie wkładki ortopedyczne.

Wkładki na haluksy

Wkładki na ha luksy powstają zazwyczaj u osób cierpiących na płaskostopie poprzeczne. Wówczas najlepszym ratunkiem jest skorzystanie z termoplastycznych wkładek ortopedycznych. Nieleczone haluksy często wymagają operacji, a po niej długotrwałej rehabilitacji. Haluksy szpecą stopy oraz powodują duży ból podczas chodzenia. Dlatego też warto w odpowiednim czasie zakupić odpowiednie wkładki ortopedyczne.

Wkładki do butów narciarskich

Wkładki ortopedyczne do butów narciarskich są przeznaczone dla osób cierpiących na haluksy, ostrogi piętowe oraz płaskostopie poprzeczne. Osoby z takimi dolegliwościami powinny obowiązkowo używać wkładek termoplastycznych ortopedycznych. Dzięki nimi poprawią komfort jazdy i zahamują procesy deformacji stóp.

Wkładki dla biegaczy

Wkładki ortopedyczne dla biegaczy pozwalają na komfortowe wykonywanie ćwiczeń i bieganie, a także zwiększają osiągnięcia sportowe. Pozwalają na odpowiednie zachowanie biomechaniki stawu skokowego podczas biegania. Doskonale amortyzują wstrząsy i chronią stopę przed kontuzjami.