Witaminy dla sportowców

Osoby uprawiające różne dyscypliny sportowe, są szczególną grupą społeczną u której zapotrzebowanie na witaminy i minerały jest większe niż u osób minimalnie aktywnych fizycznie. Witaminowe suplementy i odpowiednio dostosowana dieta, wzbogacona w składniki odżywcze odgrywa nie mniej ważną rolę niż sam trening czy wysiłek fizyczny. Ponadto witaminy dla sportowców są istotnym elementem ułatwiającym metabolizm, wchłanianie składników energetycznych i pokarmowych oraz usprawniającym krążenie krwi. Reasumując witaminy dla sportowców odgrywają priorytetową rolę w odpowiedniej budowie mięśni i dobrej kondycji fizycznej.

Witaminy dla sportowców do picia.

Prawidłowe nawodnienie organizmu u sportowców stanowi istotny czynnik wpływający na efektywność treningu, co ma duże przełożenie na efekt końcowy, czyli jak najlepsze rezultaty osiągane w czasie np. zawodów. Płyny wypijane przez sportowców podczas intensywnego wysiłku mają na celu oprócz uzupełniania wody oraz traconych wraz z potem elektrolitów, dostarczenie organizmowi witamin i minerałów potrzebnych do dalszego wysiłku fizycznego. Dlatego idealnym rozwiązaniem dla sportowców są specjalnie produkty witaminowe do picia np. napoje izotoniczne i shoty witaminowe. Specjalna kompozycja tego typu środków uzupełnia u sportowców niedobory tych składników w zależności od ich zapotrzebowania.

Witaminy dla sportowców w płynie.

Szczególnie ważnym aspektem w codziennej diecie sportowców jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości płynów. Napojem idealnym, który jednocześnie zgasi pragnienie i uzupełni wszystkie niezbędne składniki tracone wraz z potem, a dodatkowo będzie źródłem energii potrzebnej do wydłużenie wysiłku fizycznego są witaminy dla sportowców w płynie dostępne pod postacią tzw. napoi izotonicznych, shotów witaminowych czy suplementów.

Jakie witaminy dla sportowców.

W codziennej diecie sportowca szczególnie ważną funkcję odgrywają witaminy z grupy B, które wpływają na układ nerwowy stąd ich duża rola w dyscyplinach, które wymagają zręczności. Również niezbędna w diecie sportowców jest witamina A, wspomagająca narząd wzroku oraz witamina E chroniąca tkanki przed uszkodzeniem ze strony wolnych rodników. Zwiększoną dawkę tej witaminy zalecana jest sportowcom, którzy trenują na dużych wysokościach. Ponadto znacząca rolę spełnia witamina C, której niedobór w diecie sportowców znacznie obniża wydolność fizyczną.

Witaminy dla sportowców w aptece.

Na rynku dostępnych dzisiaj jest sporo preparatów zawierających minerały i witaminy. Większość odżywek witaminowych dla sportowców jest szeroko dostępna szczególnie w aptekach, a także w sklepach zaopatrujących się w suplementy i preparaty dietetyczne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Leczenie ziolami. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>