Suszarki do włosów – jakie powinna mieć funkcje?

Suszarki do włosów wydają się niezbyt skomplikowanymi urządzeniami, które mają za zadanie przede wszystkim suszyć włosy. Jednak biorąc pod uwagę, iż suszarki używa się niemal codziennie, warto jest zainteresować się, czy nie istnieją urządzenia, które posiadają także inne funkcje. Co warto wiedzieć kupując nową suszarkę do włosów?

Podstawowe funkcje suszarki do włosów

Dobra suszarka do włosów powinna nie tylko suszyć, ale także zapewniać podstawową ochronę pasm przed zniszczeniem. Dlatego też takie urządzenie powinno posiadać:

  • regulację nawiewu (pozwala na suszenie przy mniejszym przepływie powietrza, co minimalizuje ryzyko zniszczenia powierzchni włosów)
  • funkcję zimnego nawiewu (zimny nawiew mniej niszczy pasma, a ponadto pozwala na uzyskanie ciekawego efektu – włosy wyglądają jak wysuszone przez wiatr)
  • wymienne końcówki do suszenia (szersza pozwala na lepsze rozprowadzenie powietrza, co sprawia, że włosy są suszone w sposób bardziej łagodny, węższa końcówka pozwala na bardziej precyzyjne ułożenie włosów, jeśli istnieje taka potrzeba)
  • filtr (zapobiega osiadaniu kurzu i wciąganiu włosów)

Dla własnej wygody można zakupić urządzenie ze składaną rączką i wygodnym uchwytem, który umożliwia powieszenie suszarki w łazience. To zmniejsza możliwość uszkodzenia suszarki.

Zaawansowane suszarki do włosów

Obecnie suszarki mogą posiadać także inne funkcje, które wpływają pozytywnie na stan włosów. Jedną z takich funkcji jest między innymi jonizacja, która zapobiega przesuszeniu, a także elektryzowaniu się pasm. Producent suszarek często obecnie dołącza również końcówkę służącą do kręcenia włosów. Oprócz niej w zestawie zazwyczaj znajduje się końcówka do koncentracji powietrza oraz tak zwany dyfuzor. Tego typu wymienne końcówki mogą sprawić, że dodatkowe urządzenia, takie jak lokówka lub prostownica. To niezwykle przydatne w przypadku konieczności podróży, gdy bagaż nie może zbyt ciężki. Standardowe suszarki posiadają zwykle regulację nawiewu, która ogranicza się do dwóch prędkości. W bardziej zaawansowanych urządzeniach regulacja obejmuje zazwyczaj więcej możliwości, co daje większą wygodę podczas stylizacji. Tego typu suszarki niekiedy posiadają również funkcję rozpoznawania stopnia nawilżenia włosów. Wtedy zazwyczaj same dobierają odpowiednią temperaturę suszenia, co zmniejsza ryzyko zniszczenia pasm. Taka funkcja jest przydatna w przypadku pasm przesuszonych nadmierną stylizacją lub rozjaśnianiem. Dzięki zaawansowanym funkcjom suszarek bez obaw można używać tego typu urządzeń na co dzień.