Specjalistyczne obuwie medyczne, czyli idealne rozwiązanie dla osób odczuwających ból podczas stania i chodzenia

Dolegliwości bólowe odczuwane podczas ciągłego poruszania się lub utrzymywania jednej pozycji stojącej dotyczą bardzo dużej grupy społeczeństwa. Najbardziej narażone są osoby pracujące w służbie zdrowia (lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, rehabilitanci), fryzjerzy, kosmetyczki, kucharze oraz inne osoby spędzające długi czas ,,na nogach”. Utrzymywanie jednej pozycji lub stałe poruszanie się prowadzi do zatrzymania krwi w naczyniach kończyn dolnych, co z kolei powoduje powstawanie obrzęków, żylaków i innych chorób. Długotrwałe chodzenie obciąża kręgosłup, kolana i stawy. Ponadto może powodować liczne choroby stóp np. ostroga lub haluksy. Sprawia, że czujemy się zmęczeni i nie mamy siły na sprawne wykonywanie obowiązków służbowych i codziennych. Jedynym rozwiązaniem, które pozwala pozbyć się bólu i zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób jest użytkowanie specjalistycznego obuwia medycznego.

Wysokiej jakości obuwie medyczne gwarantuje komfort podczas stania i chodzenia, odciąża kręgosłup, stawy i kolana, a także zapewnia bezpieczeństwo i higienę. Dobrego gatunku buty medyczne zapewniają właściwą cyrkulację powietrza, dzięki temu stopa nie poci się i nie ślizga w obuwiu. Zazwyczaj wzbogacone są o wyprofilowane wkładki, które dbają o równomierne rozłożenie ciężaru, amortyzują wstrząsy, chronią przed otarciami oraz urazami. Ponadto wzbogacone są o antypoślizgową podeszwę, która pozwala bezpiecznie poruszać się po różnego rodzaju nawierzchni.

Zalety płynące z użytkowania wysokiej jakości obuwia medycznego

Obuwie medyczne to idealne rozwiązanie dla każdego, a w szczególności dla osób przez długi czas pracujących na stojąco lub w jednej pozycji. Obecnie produkcją i sprzedażą renomowanego obuwia medycznego zajmuje się firma Doktor Leon. Buty medyczne DrLeon to połączenie wygody, atrakcyjnego wyglądu oraz zaawansowanych technologii.

Komfort noszenia

Buty medyczne DrLeon wyposażone w specjalne wkładki profilowane, piankową warstwę masującą stopę oraz wsparcie pod palce. Specjalistyczna i antypoślizgowa podeszwa obuwia medycznego pozwala utrzymać właściwą postawę, zapobiega poślizgnięciu się i skręceniu kończyn dolnych. Wsparcie pod palce chroni przód stopy przed urazami i potknięciami. Dodatkowo cholewki z perforacją umożliwiają swobodną wymianę powietrza, co minimalizuje pocenie i pozwala oddychać stopie.

Wysoka trwałość i niewielka waga

Buty medyczne DrLeon są lekkie i wygodne, dzięki temu nie obciążają nadmiernie stóp, kolan i kręgosłupa. Stworzone są z naturalnych surowców np. skóra licowa, dzięki czemu są trwałe i gwarantują maksymalną higienę. Dodatkową zaletą obuwia medyczne DrLeon jest łatwość utrzymania w czystości i brak potrzeby wykonywania specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Bezpieczeństwo

Obuwie medyczne DrLeon wyposażone jest w antypoślizgową podeszwę, która zapewnia bezpieczne poruszanie się po różnego rodzaju nawierzchni. Chroni użytkownika przed poślizgnięciem się, wykręceniem stopy oraz poważniejszymi urazami. Idealnie sprawdza się w placówkach medycznych (szpitale, przychodnie), gastronomii, czy też w salonach urody, wszędzie tam, gdzie najczęściej spotkać się można ze śliską nawierzchnią.

Odpowiedni rozmiar i tęgość buta – istotne kwestie przy wyborze butów medycznych

Obuwie medyczne, aby spełniało swoje funkcje musi być idealnie dopasowane do stopy. Nie chodzi tylko o rozmiar obuwia, ale także o jego odpowiednią szerokość. Buty medyczne DrLeon zostały stworzone z myślą o osobach, które przez długi czas chodzą lub stoją w jednej pozycji, przez co narażone są obrzęki i opuchliznę. Specjalne zapięcia w obuwiu medycznym DrLeon pozwalają odpowiednio dopasować obuwie do tęgości stopy (zmniejszyć lub zwiększyć nacisk). Dodatkowo posiadają zagłębienie pod piętą, które zapewnia większa stabilność i wspiera naturalne ułożenie stopy. Wsparcie łuku poprzecznego stopy oraz zewnętrzne i wewnętrzne podparcie łuku podłużnego w butach medycznych DrLeon pozwala utrzymać prostą postawę ciała i dba o równowagę podczas chodzenia. Ponadto umieszczona na podeszwie piankowa warstwa z żelem do masażu stóp gwarantuje wyjątkowo wysoki komfort użytkowania.

Zanim zakupimy buty medyczne powinniśmy je zmierzyć, jeśli jednak nie mamy takiej możliwości (zakup przez Internet) powinniśmy dokładnie przemyśleć rozmiar obuwia oraz poinformować sprzedawcę o swoich oczekiwaniach, potrzebach lub schorzeniach np. haluksy. Właściwie dobrane buty medyczne potrafią całkowicie odmienić nasze dotychczasowe życie, zapobiegają rozwojowi licznych chorób i sprawiają, że codzienne obowiązki stają się dla nas czystą przyjemnością.