Ślub w oczach kobiety

Gdy wypowiadamy słowo ślub, natychmiast w naszych głowach tworzy się lista skojarzeń. Lista ta trochę inaczej będzie wyglądać, gdy powstaje w głowie mężczyzny a inaczej, gdy tworzy ją kobieta. W przypadku kobiety wygląda ona następująco i w tej kolejności:

ŚLUB:

  • suknia ślubna
  • pierścionek
  • fotografia ślubna
  • miesiąc miodowy

A potem cała reszta. W taki sposób ślub widzi kobieta, która chciałaby czerpać z tego ważnego zdarzenia wyłącznie chwile najprzyjemniejsze i gdy już się dzieją – zachować je w pamięci na zawsze. Dlatego trudno się dziwić, że to właśnie suknie ślubne stały się synonimem samej uroczystości. W jednym z popularnych seriali bohaterka filmu opowiada zaskoczonemu mężczyźnie, że kobieta zaczyna marzyć o wspaniałym ślubie i białej sukni od chwili, gdy kończy 5 lat. Trudno powiedzieć, czy dotyczy to każdej kobiety, jednak niewątpliwie w marzeniach dziewczynki postać księżniczki z diademem na głowie łączy się w jedną z panną młodą.

Ślubna fotografia

Fotografia ślubna od wielu lat przeżywa renesans. Jeżeli prześledzić, w jaki sposób się zmieniała od pierwszych zdjęć pary, która między główną uroczystością a weselem biegła do zakładu fotograficznego a dzisiejszymi fotografiami w plenerze, wykonywanymi w zupełnie dogodnym terminie, często wcale nie blisko daty ślubu, to między nimi jest przepaść. I dotyczy ona każdego aspektu: terminu, stylizacji, cech technicznych. I mimo, że dzisiejsza fotografia ślubna ulokowana jest często w niewiarygodnie dziwnych plenerach, jest ona bliższa życiu niż kiedykolwiek.

Suknie ślubne

Suknie ślubne to najbardziej ekscytujący element ślubu, tak jest, było i będzie. Dlatego właśnie salon ślubny pojawia się w najlepszych miejskich lokalizacjach. W salonie każda panna młoda ma dostęp nie tylko do najnowszych modeli, ale przede wszystkim poznaje modowe trendy. Wbrew pozorom żadna inna suknia nie niesie tylu dodatkowych informacji, skojarzeń, przesłania jak właśnie suknia ślubna. Może dlatego, że jest ona obarczona tak długą historią, że wybierając konkretny model w pewien sposób nawiązujemy do wybranych zdarzeń czy idei. Suknie ślubne ulegają stałym przeobrażeniom, podlegają modzie, ale zawierają również informacje o naszym podejściu do tradycji, wiary, obyczajów i zwyczajów. Warto o tym wszystkim pamiętać, gdy stojący przed parą fotograf ślubny wykonuje ostatnie zdjęcie. Na podstawie jego pracy, wiele lat później, będą się tworzyć rodzinne opowieści.