Menu

Opłacalne malowanie przy użyciu proszku

Kwiecień 10, 2017 - biznes, motoryzacja, usługi

Malowanie stali, metali albo pozostałych materiałów może dziać się w wieloraki sposób. Zazwyczaj wybieraną formą malowania stali jak również metali nieżelaznych jest jednak malowanie proszkowe, albo malowanie na mokro. Jest to tak zwane malowanie proszkiem. Przez wielu ludzi rozróżniane jest zwykle malowanie proszkowe felg, gdyż felgi stalowe i aluminiowe mogą być właśnie malowane proszkiem. Z jakiej przyczyny? W głównej mierze dlatego, że malowanie proszkiem posiada różnorodne zalety, a największą zaletą jest rzecz jasna wytrzymałość naniesionej powłoki. Żaden inny system malowania nie zapewnia tak wytrzymałej, odpornej na ścieranie i różnego rodzaju warunki pogodowe powłoki, jak wspomniane malowanie poprzez malarnie proszkowe.

Malowanie na mokro a malowanie w malarni proszkowej

Malowanie proszkowe ma jedną najważniejszą zaletę – jest skuteczne i ekspresowe, bowiem podczas wykonywania go używa się fachowego sprzetu. Wszystko rzecz jasna dzięki temu, iż proszek wykorzystywany w malarni proszkowej o wiele lepiej przystaje do powierzchni, które są magnetyczne. Ponadto, malowanie proszkowe jest mimo pozorów mniej kosztowne niż malowanie na mokro, ponieważ użycie farby jest w dużym stopniu mniejsze, aczkolwiek – potrzebne jest w tym przypadku wykorzystanie fachowego sprzętu, jak piece i oczywiście cała linia do malowania. Za przykład niech posłużą felgi aut. Aby efektywnie je pomalować, dokonać tego można tylko i wyłącznie przy użyciu proszku, który będzie do nich w sposób odpowiedni przylegał, a ponadto zagwarantuje jak najlepszą trwałość lakieru. Dzięki temu efekt będzie utrzymywał się przez dłuższy czas, bez obawy o odpadanie lakieru od powierzchni.

Co dodatkowo musisz wiedzieć

Malowanie proszkiem jest tanie i efektywne. Maluje się nie jedynie felgi, ale wszystkie metale, jak również stal oraz żeliwo. Można to przeprowadzić w każdego rodzaju malarni proszkowej, w takich lokalizacjach jak Białystok jak również w całym kraju. Malarnie dostępne są w niezwykle szerokim zakresie, a to głównie ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie na tego rodzaju rozwiązania, które zapewniają wyjątkowy efekt i bardzo wysoką trwałość.

Więcej na: malowanie proszkowe Białystok

Dodaj komentarz