Wszystko, co musisz wiedzieć o planie diety ketogennej, korzyściach, przepisach i więcej

Co jakiś czas nowa dieta przyłapuje ochotę obserwatorów masy ciała, takich jak plan diety GM, plan diety Atkinsa, tak i tak dalej. Plan diety ketogenicznej jest jednym z takich diet, które podbiły świat! Ta dieta jest nie tylko świetna, jeśli chodzi o utratę tłuszczu, ale jest także świetna dla wszystkich pacjentów cierpiących na choroby przewlekłe, takie jak rak.

plan diety ketogenicznej

Czy jest to modna dieta, czy naprawdę jest skuteczna w przypadku utraty tłuszczu? Są to stosowne pytania, które przepychają się za kosmosami w naszym umyśle. Tak więc nadszedł czas, aby ten plan diety został poważnie przemyślany! Z pomocą tego artykułu zbadamy plusy i minusy przestrzegania planu dietetycznego Ketogenic lub Keto.
Co to jest plan diety ketogenicznej?

Dieta ketonowa jest powszechnie znana jako dieta niskowęglowodanowa, w której ketony są produkowane w wątrobie i wykorzystywane jako energia. Jeśli nie znasz nazwy keto, prawdopodobnie znasz ten plan diety od innych nazw – Dieta ketogenna, Low Car High Fat (LCHF), Dieta niskowęglowodanowa i tak dalej. Kiedy ładujesz węglowodany, twoje ciało będzie zawsze wytwarzało insulinę lub glukozę.

Glukoza jest jedną z cząsteczek twojego ciała, którą można przekształcić i wykorzystać jako energię, więc wybiera się ją na inne źródła energii. Insulina jest produkowana w celu przetwarzania glukozy we krwi, krążenia wokół ciała. Glukoza jest zwykle używana jako paliwo, gdy energia jest zużywana, a tłuszcze są ignorowane.

olejki sałatkowo-zielone z kokosem

Zazwyczaj w ketogenicznym planowaniu posiłków dietetycznych spożycie węglowodanów jest zmniejszone; a ciało jest indukowane do stanu znanego jako ketoza. Ketoza to naturalny proces, w który wchodzi organizm, aby przeżyć, gdy spożycie żywności zostanie drastycznie zmniejszone. W tym stanie nasze ciała produkują ketony, które uwalniane są, gdy tłuszcze w wątrobie ulegają rozkładowi.

Celem diety ketonowej jest zmuszenie twojego organizmu do tego stanu metabolicznego. Stan ketozy nie osiąga się poprzez redukcję kalorii, ale poprzez redukcję węglowodanów. Najlepsza część naszych ciał polega na tym, że potrafią przystosować się do każdego stanu, nawet jeśli przeładowują je tłuszczami i zmniejszają liczbę węglowodanów. Ciało będzie spalać więcej ketonów jako źródło energii pierwotnej.
Korzyści z ketogenicznego planu diety

Przez te wszystkie lata zrozumieliśmy, że tłuszcze mają być odrażane. Powoduje mnóstwo uszkodzeń naszego ciała, a nie zapomina, dodaje masy do wszystkich złych miejsc. Ale świeże dowody poparte przez naukę mają inny wpływ na tłuszcze, szczególnie tak zwane dobre tłuszcze. Jakie są więc zalety diety ketogenicznej?1. Diety o niskiej zawartości węglowodanów zmniejszają apetyt – jeśli jesteś na diecie; najgorszą rzeczą, która ci przeszkadza jest głód. Im bardziej się ograniczasz, tym więcej głodu uderza, co niszczy twoją stalową determinację. Ale plan żywieniowy ketozy redukuje twój głód z rozmachem. Otrzymujesz wytchnienie od ciągłych zmagań z umysłem, które utrudniają trzymanie się diety. Jeśli zjesz więcej tłuszczu i białka, poczujesz większy poziom sytości, a tym samym nie będziesz przejadać.

Diety niskowęglowodanowe – zmniejszają apetyt

2. Tracić większą wagę – Udowodniono przez statystyki, że dieta niskowęglowodanowa spowodowała większą utratę tłuszczu niż dieta niskotłuszczowa. Jednym z głównych powodów może być to, że diety o niskiej zawartości węglowodanów mają tendencję do pozbycia się nadmiaru wody z organizmu. Dzięki temu są w stanie obniżyć poziom insuliny, a nerki zaczynają pozbywać się nadmiaru sodu, co powoduje utratę wagi. Dlatego dieta ketogenna do odchudzania działa skutecznie w zrzucaniu funtów.

3. Pomóż zmniejszyć tkankę tłuszczową w jamie brzusznej – trzewny tłuszcz wokół brzucha jest szkodliwy dla organizmu. Prowadzi to do stanu zapalnego, insulinooporności i jest obecnie główną przyczyną chorób. Diety niskowęglowodanowe są szczególnie skuteczne w redukcji tłuszczu, który jest szkodliwy dla ciebie. Zmniejszy to ryzyko chorób serca i cukrzycy.

pomóż zmniejszyć tłuszcz brzuszny

4. Trójglicerydy również mają tendencję do upuszczania – cukry proste, takie jak fruktoza, mają tendencję do zwiększania poziomów trójglicerydów jeszcze bardziej. Ograniczenie spożycia węglowodanów może znacznie obniżyć poziom trójglicerydów.

5. Zwiększa poziom dobrego cholesterolu – lipoproteiny o dużej gęstości lub HDL nazywamy dobrym cholesterolem, HDL i LDL są lipoproteinami niosącymi cholesterol we krwi. LDL przenosi cholesterol z wątroby do reszty ciała, HDL, z drugiej strony, przenosi cholesterol z organizmu i do wątroby, gdzie może być ponownie użyty i wydalony. Aby zwiększyć poziom HDL, musisz jeść dobrej jakości tłuszcze.