Leczenie grypy

Grypa, jest wyjątkowo zaraźliwą chorobą układu oddechowego spowodowaną przez wirusy grypy A lub B. Grypa pojawia się najczęściej w zimie i wczesną wiosną. Wirus grypy atakuje ciało, rozprzestrzeniając się przez górne i / lub dolne drogi oddechowe.

Objawy grypy

Przekrwienie, ból gardła i kichanie są wspólne z przeziębieniem. Zarówno przeziębienie jak i grypa powodują kaszel, ból głowy i dyskomfort w klatce piersiowej. W przypadku grypy prawdopodobnie przez kilka dni występuje wysoka gorączka i bóle całego ciała, zmęczenie i osłabienie. Objawy grypy również pojawiają się nagle. Zwykle powikłania z przeziębienia są stosunkowo niewielkie, ale ciężki przypadek grypy może prowadzić do choroby zagrażającej życiu, takiej jak zapalenie płuc. Objawy zwykle są najgorsze przez pierwsze 3 lub 4 dni. Ale może to potrwać od 1 do 2 tygodni, aby uzyskać całkowicie lepsze wyniki.

Znanych jest ponad 100 rodzajów wirusów, a nowe szczepy grypy ewoluują, co kilka lat. Ponieważ obie choroby są wirusowe, antybiotyki nie mogą pokonać przeziębienia ani grypy. Trzeba pamiętać: antybiotyki leczą tylko infekcje bakteryjne. Do leczenia grypy dostępne są leki przeciwwirusowe. Ale nie ma leków, które specjalnie pokonałyby przeziębienie. Antybiotyki mogą być pomocne tylko wtedy, gdy występuje wtórna infekcja bakteryjna.

W jaki sposób diagnozuje się grypę?

Lekarz zapyta o objawy i zbada pacjenta. Zwykle daje to lekarzowi wystarczającą ilość informacji, aby dowiedzieć się, czy doszło do zachorowania na grypę, zwłaszcza, jeśli w okolicy wystąpiło wiele przypadków podobnej choroby, a lokalny wydział zdrowia zgłasza epidemię grypy. W niektórych przypadkach lekarz może wykonać badanie krwi lub pobrać próbkę płynu z nosa lub gardła, aby dowiedzieć się, jaki występuje rodzaj wirusa grypy.

Jakie leczenia powinno się stosować w przypadku przekrwienia nosa?

Jeśli występuje potrzeba natychmiastowej ulgi w obrzękniętych, zatkanych drogach nosowych, można otrzymać ulgę w postaci dostępnego bez recepty środka obkurczającego do nosa. Ważne jest, aby zaprzestać stosowania leków zmniejszających przekrwienie błony śluzowej nosa po trzech dniach, aby uniknąć rozwoju zatkania tętniczego.

Niektórzy lekarze sugerują stosowanie sprayu solnego zamiast aerozolu leczniczego. Rozpylające słoną płyny rozluźniają gęstą śluzówkę w kanałach nosowych, ale nie mają efektu odbicia. Mogą być stosowane przez dłuższy czas bez znaczących skutków ubocznych.

Czy można bezpiecznie stosować leki obkurczające, jeśli występuje wysokie ciśnienie krwi?

Leki obkurczające mogą zwiększać ciśnienie krwi i tętno. Pseudoefedryna i fenylefryna są doustnymi lekami zmniejszającymi przekrwienie, powszechnie dostępnymi w produktach dostępnych bez recepty. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli ciśnienie krwi jest dobrze kontrolowane za pomocą leków, wtedy środek obkurczający nie powinien stanowić problemu, dopóki monitorowane jest ciśnienie krwi. Może to jednak nie być prawdą w przypadku niektórych rodzajów leków na ciśnienie krwi.

Które leczenie grypy najlepiej działa na kaszel?

Sporadyczny kaszel może usuwać z płuca zanieczyszczenia i nadmiar flegmy. Uporczywy kaszel powinien zostać zdiagnozowany i konkretnie potraktowany. Na półce aptecznej znajduje się wiele leków na kaszel z różnymi kombinacjami leków obkurczających naczynia, leków przeciwhistaminowych, leków przeciwbólowych / przeciwgorączkowych, środków przeciwkaszlowych i środków wykrztuśnych. Należy zapytać swojego farmaceutę, która kombinacja,byłaby odpowiednia dla danego rodzaju kaszlu.

Które leczenie grypowe należy podjąć, aby obniżyć gorączkę i bóle ciała?

Dzieci powinny unikać aspiryny. Acetaminofen (Tylenol) lub leki takie jak ibuprofen (Advil, Motrin) i naproksen (Aleve) są dostępne bez recepty w celu zapobiegania gorączce i bólu. Każdy lek wiąże się z określonym ryzyko. Leki te są często mieszane z innymi objawowymi lekami przeciw przeziębieniom i grypą, które można również zażywać. Mogą również być składnikami innych leków na receptę, które są przyjmujesz. Farmaceuta może pomóc w sprawdzeniu składników leku i możliwych interakcji.