Jakie tabletki do czyszczenia ekspresu wybrać?

Niewątpliwie każdy użytkownik ekspresów ciśnieniowych do kawy chce, aby zaparzona kawa zawsze idealnie smakowała, miała głęboki aromat oraz idealną konsystencję. W tym celu należy czyścić regularnie ekspres, aby pozostałości po kawie, mleku i innych osadach, nie zepsuły kawowych, porannych rytuałów, bądź popołudniowej przerwy z filiżanką małej czarnej. Jak wobec tego zachować idealną czystość ekspresu, aby cieszyć się doskonałą kawą? Do czyszczenia najlepsze będą specjalne tabletki przeznaczone do usuwania zabrudzeń oraz tłuszczy, które gromadzą się na ściankach urządzenia. Co więcej, oryginalne tabletki nie tylko wyczyszczą zabrudzenia, ale również przedłużą żywotność ekspresu oraz poprawią jego wydajność. Dzięki nim kawa, bez względu na jej rodzaj, będzie zawsze smakować idealnie tak jak za pierwszym razem.

Jak działają tabletki do czyszczenia ekspresu?

Tabletki do czyszczenia ekspresu usuwają zbędny osad, tłuszcze oraz olej, które pozostają na ściankach urządzenia po zrobieniu kawy. Takie pozostałości negatywnie wpływają nie tylko na smak kawy, ale również na działanie ekspresu. Nieusuwane pozostałości bowiem skracają żywotność urządzenia, mogą powodować również częstsze usterki i większe awarie, które niestety bywają kosztowne. Pozostałości po kawie, zmieniają również smak świeżej kawy, przez co z czasem kawa nie smakuje już tak dobrze, jak na początku użytkowania ekspresu. Warto więc korzystać z oryginalnych tabletek do czyszczenia ekspresu, aby urządzenie działało bezproblemowo przed długi czas.

Jak korzystać z tabletek do czyszczenia ekspresu?

Na początek należy pamiętać, aby dokładnie przeczytać etykietę oraz stosować się do zaleceń producenta ekspresu. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieumiejętne korzystanie z ekspresu może powodować uszkodzenie urządzenia. W zależności od typu ekspresu do kawy korzystanie z tabletek czyszczących może wyglądać inaczej. W przypadku automatycznych ekspresów do kawy, które posiadają dodatkowy pojemnik na kawę rozpuszczalną, tabletkę należy umieścić właśnie w środku tego pojemnika. Następnie, pod dyszą należy umieścić filiżankę i włączyć program przeznaczony do robienia kawy rozpuszczalnej. W trakcie nalewania wody należy zatrzymać program i włączyć go ponownie po ok. 10 minutach. Po zapełnieniu kilku filiżanek można rozpocząć korzystanie z ekspresu. W przypadku ekspresów, które nie posiadają pojemnika na kawę rozpuszczalną, pierwszą czynnością, jaką należy wykonać, jest napełnienie dowolnego naczynia ciepłą wodą. Do ciepłej wody należy wrzucić tabletkę i pozwolić jej się rozpuścić. Kolejnym krokiem jest przygotowanie wszystkich sitek oraz dyszy do parzenia kawy, w celu przemycia ich gąbką namoczoną w przygotowanym roztworze. Po odczekaniu ok. 10 minut należy dokładnie opłukać wszystkie urządzenia pod bieżącą wodą i włożyć je z powrotem do ekspresu. Tabletki można również używać w celu wyczyszczenia termosu lub dzbanka na kawę, wystarczy wrzucić tabletkę do środka, zalać ją wodą i odczekać ok. pół godziny. Po dokładnym przepłukaniu można śmiało zabrać przepyszną kawę z ekspresu ze sobą do pracy bądź na uczelnię.

Jakie tabletki do ekspresu wybrać?

Większość tabletek jest uniwersalna i pasuje do każdego typu ekspresu. Na rynku mamy możliwość zakupu tabletek różnych marek np. Jura, Dr. Beckmann, Melitta, Aqualogis. Jeżeli chodzi o czyszczenie systemu do spieniania mleka, szczególnie polecam tabletki Aqualogis Latteo. Skład chemiczny tabletek pozwala na bardzo precyzyjne i dokładne oczyszczenie ekspresu kawy z pozostałości po procesie spienienia mleka. Tabletki usuwają dokładnie bakterie, proteiny, tłuszcze oraz oleje, pozostawiając idealnie czyste wnętrze. Opakowanie posiada 45 tabletek, więc również jest bardzo wydajne. Jeżeli zaś chodzi o uniwersalne tabletki, śmiało mogę zaproponować markę Jura. W opakowaniu znajduje się 6 tabletek, które posiadają dwie funkcje. Pierwsza to usunięcie zabrudzeń oraz druga, pokrywająca urządzenie warstwą, która zapobiega odkładaniu się tłuszczy oraz osadów z kawy. Co więcej, skład tabletek marki Jura jest wolny chemicznie od fosforanów, co wpływa pozytywnie nie tylko na urządzenie, ale również na środowisko.

Gdzie kupić tabletki do czyszczenia ekspresu?

Tabletki do czyszczenia ekspresu można kupić w każdym dobrym sklepie AGD. Może to być stacjonarny sklep np. Media Markt, Saturn, RTV Euro AGD, ich strony online, ale również sklepy internetowy np. Ole Ole, Allegro, FiltryOnline. Szczególnie polecam ostatni sklep internetowy, https://filtryonline.com/pl/filtry-i-akcesoria-do-ekspresow-kawy_srodki-do-pielegnacji, gdzie można znaleźć nie tylko tabletki do czyszczenia ekspresu, ale również odkamieniacz, płyny do czyszczenia ekspresów, a także filtry. Strona posiada duży wybór produktów do ekspresów po bardzo atrakcyjnej cenie, co więcej jest również możliwość darmowej dostawy od kwoty 150 zł. Produkty na stronie są wyłącznie bardzo dobrej jakości, dlatego niewątpliwie posłużą każdemu, kto chce, cieszyć się ekspresem do kawy jak najdłużej oraz kocha rozkoszować się idealnie zrobioną kawą w towarzystwie najbliższych.