Jak poradzić sobie z kacem po imprezie?

To jedno z gorszych życiowych doświadczeń, jakie praktycznie każdy z nas ma na swoim koncie. Nic go nie zapowiada – bawisz się świetnie przez całą noc, śmiejesz się, tańczysz, śpiewasz, słowem: jesteś królową życia! A potem nadchodzi on: bezlitosny, nieustępliwy, natarczywy… Kac, bo o nim mowa, potrafi być naprawdę uparty i czasem trudno się go pozbyć. Co na kaca pomaga najlepiej? Jakie sposoby na kaca warto znać? Oto kilka praktycznych wskazówek!

Co na kaca? Przed imprezą sprawdź, czy masz w domu:

  • Magnez. Na kaca pomoże przede wszystkim woda mineralna bogata w cenne pierwiastki. Wybierz taką, która zawiera sporą ilość magnezu, potasu i wapnia.
  • Elektrolity. Warto zaopatrzyć się też w tabletki musujące, zawierające elektrolity. Po alkoholu przyda się uzupełnić ważne minerały.
  • Cytrusy. Pomarańcze, cytryny, grejpfruty, mandarynki – owoce cytrusowe doskonale orzeźwiają i dodatkowo pomagają nawodnić organizm.

Kacowy plan działania

  • Prysznic. Weź go jak najszybciej po przebudzeniu! Na twojej skórze przez całą noc zgromadziła się cała masa zanieczyszczeń, toksyn i bakterii, które blokują pory i nie pozwalają twojej skórze swobodnie oddychać. Jeśli chcesz szybko wrócić do formy i poczuć się świeżo, koniecznie zastosuj się do tej rady i swoje pierwsze kroki po wstaniu z łóżka skieruj pod prysznic.
  • Śniadanie. Nie będzie to łatwe, ale postaraj się coś zjeść. Najlepszy będzie posiłek bogaty w białko, np. jajecznica (może być z mięsnym dodatkiem), a także wspomniane już wcześniej owoce cytrusowe. Zaparz sobie też herbatę z dużą ilością soku z cytryny i z miodem, a potem wypij wodę z elektrolitami. W ten sposób dodasz sobie sił na ten niełatwy dzień.
  • Spacer. Mało co na kaca pomaga równie skutecznie, jak długi spacer na łonie natury. Taka przechadzka – najlepiej w równym, dość szybkim tempie – nie tylko orzeźwi cię i wprawi w lepszy nastrój, ale przede wszystkim pozwoli twojemu organizmowi lepiej dotlenić wszystkie komórki.
  • Odpoczynek. Dzień po imprezie nie należy do najłatwiejszych. Odczuwasz zmęczenie i znużenie. Nie forsuj swojego organizmu! Zostań pod kołdrą lub rozłóż się wygodnie na kanapie. To idealny czas, aby nadrobić zaległości w filmach i serialach. Dramaty i thrillery psychologiczne odłóż na później. Postaw na lekkie produkcje komediowe! Śmiech poprawia nastrój i uwalnia „hormony szczęścia”. Zobaczysz, że po obejrzeniu dobrej komedii poczujesz się znacznie lepiej!

 

Życzymy szybkiego powrotu do dobrej formy!