Fotele masujące lekiem dla zapracowanego społeczeństwa

Aż 70% społeczeństwa wykonuje pracę siedzącą, a 60-80% z nich skarży się na ból pleców, szczególnie w dolnym i szyjnym odcinku. Można więc dostrzec bardzo niebezpieczną zależność – siedzący tryb pracy ma destrukcyjny wpływ na nasz organizm. Czy powinniśmy więc zmienić pracę lub całkowicie z niej zrezygnować? To byłoby niemożliwe, dlatego trzeba lepiej zadbać o swoje zdrowie. Może fotele masujące spełniają ważniejszą rolę niż tylko relaksacja i forma odprężenia?

Jesteśmy mało aktywni, cierpi nasze ciało oraz organizm

Mało aktywny tryb życia prowadzimy z wielu powodów. Nie zawsze jest to lenistwo, ale np. brak czasu. Jesteśmy ukierunkowani na rozwój zawodowy i pracujemy więcej niż nasi przodkowie, a Polacy więcej niż społeczeństw innych europejskich krajów. Jednym z skutków siedzącego trybu życia jest nadwaga, to najprostsza droga do nagromadzenia się tkanki tłuszczowej. Niedostateczna ilość ruchu i przebywanie przez długi czas w jednej pozycji rujnuje nasz układ krążenia i tym samym zwiększa ryzyko rozwoju nowotworów. Ponadto nasze stawy i mięśnie są obciążone i nieustannie napięte.

Nieprzyjemnym skutkiem siedzącej pracy są żylaki. Mięśnie nóg nie pracują, jednocześnie też unieruchomiona jest pompa mięśniowo-zastawkowa odpowiedzialna za tłoczenie krwi do serca. Krew zalega w żyłach, a ścianki naczyń krwionośnych ulegają osłabieniu i rozszerzają się.

Do najczęściej występujących dolegliwości zaliczyć możemy ból kręgosłupa. Początkowo pojawia się po długich godzinach siedzenia i ustępuje po krótkim czasie. Im dłużej jednak prowadzimy mało aktywny tryb życia, tym problem się pogłębia. Przeciążenia osłabiają mięśnie i więzadła, które nie są zdolne utrzymać kręgosłupa w odpowiedniej pozycji. Często występują też wady postawy, które są następstwem niewłaściwej pozycji podczas pracy przy komputerze – pochylamy się i garbimy.

Taki styl życia sprzyja osteoporozie i zwyrodnieniu stawów. Coraz częściej te choroby dotykają społeczeństwo w młodym wieku. Do niedawna były one chorobami wieku starszego, dzisiaj przez niektórych nazywane są chorobami społecznymi.

Masuj kręgosłup, usprawniaj przepływ krwi

Trudno jest te czynności wykonywać samodzielnie, jednak to dzięki nim Twój organizm oraz ciało będą funkcjonowały lepiej, nawet jeżeli spędzasz każdego dnia długie godziny przed komputerem. W tym celu można wykorzystać fotele masujące. Można z niego korzystać z jednym wyjątkiem – nie jest odpowiedni dla osób z urazami kręgosłupa, jednak już z jego bólem i zesztywnieniem oraz osłabieniem mięśni jest wskazany. Fotele do masażu rozluźniają mięśnie, sprzyjają redukcji stresu. Poprawiają przepływ krwi przez naczynia krwionośne, również w okolicy kończyn dolnych, a więc zmniejszają ryzyko wystąpienia żylaków. Dzięki licznym programom fotele masujące można dostosować indywidualnie do swoich potrzeb. Możesz zdecydować się na jeden z kilku programów, jak też wybrać intensywność nacisku.

Pracujesz w domu? Fotele masujące stanowią doskonałą alternatywę dla standardowego krzesła biurowego. Pracuj w komfortowych i zdrowych warunkach!