Ból zęba

Po leczeniu kanałowym.

Kiedy miazga zęba jest chora lub uszkodzona niezbędne jest leczenie kanałowe zęba. Prawidłowo wyleczony kanałowo ząb nie powinien boleć. Istnieją jednak przypadki, że po leczeniu możemy odczuwać ból. Przyczyną tego bólu mogą być: ropnie czyli stany zapalne okołowierzchołkowe, stany zapalne lub obrzęk dziąseł, zapalenie zatok lub uraz stawu skroniowo-żuchwowego, zapalenie kości. W przypadku złego samopoczucia po leczeniu kanałowym wymagana jest konsultacja stomatologiczna.

U dziecka.

Przyczyną bólu zęba u dzieci jest próchnica. Dzieci zwykle odczuwając ból zęba skarżą się na ból szczęki, ucha lub jamy ustnej. Można w warunkach domowych za pomocą metalowej łyżeczki opukać każdy ząb, aby zlokalizować źródło bólu. Dla złagodzenia bólu można dziecku podać paracetamol. Należy też wybrać się na konsultację stomatologiczną. Stomatolog dokładnie obejrzy zęby i oceni stopień uszkodzenia zęba.  W przypadku małych uszkodzeń oczyści go i wypełni ubytek. Natomiast przy większych uszkodzeniach kiedy nie ma sposobu na uratowanie zęba to zostanie on usunięty przy zastosowaniu znieczulenia.

W ciąży.

Ból zęba w czasie ciąży, może być stresujący zarówno dla Ciebie i Twojego dziecka. Ze względu na liczne zmiany hormonalne, każda kobieta przechodzi w czasie ciąży ból zęba, który jest bardzo częstym problemem występującym w tym okresie. Kobiety w ciąży są rzeczywiście bardziej narażone na powikłania stomatologiczne i ważne jest, aby te powikłania leczyć. Bardzo często u przyszłych matek występuje zapalenie dziąseł. Dotyka ono prawie 50% wszystkich kobiet w ciąży. Ciążowe zapalenie dziąseł powoduje, że dziąsła stają się czerwone, opuchnięte, i mają stan zapalny. Może to również powodować krwawienia z dziąseł podczas szczotkowania i czyszczenia nicią dentystyczną. Ból zęba wynikający z zapalenia dziąseł spowodowany jest przez bakterie, które tworzą się między zębami i dziąsłami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ból. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>