Ból kręgosłupa

Lędźwiowego.

Najczęściej odczuwaną i uciążliwą dolegliwością kręgosłupa jest ból odcinka lędźwiowego zlokalizowany w okolicy talii i promieniujący w dół, ku kości krzyżowej. Częste przyczyny powstawania dolegliwości ze strony kręgosłupa w odcinku lędźwiowym spowodowane są nadmiernym obciążaniem kręgosłupa, wadą postawy, brakiem odpowiedniej aktywności fizycznej. W przypadku schorzeń i bólu w odcinku lędźwiowym bardzo istotne jest zastosowanie leczenia farmakologicznego, odpowiednich ćwiczeń, głębokich masaży opracowanych i kontrolowanych przez specjalistę poprzedzonych wcześniejszymi badaniami.

Piersiowego.

Ból w obrębie kręgosłupa piersiowego może być przyczyną powstawania wielu procesów patologicznych zachodzących w strukturach kręgosłupa. Ból w odcinku piersiowym kręgosłupa najczęściej występuje u osób utrzymujących nieprawidłową pozycję ciała (tj. pochylony tułów do przodu). Mogą również być wynikiem skrzywień kręgosłupa czy skoliozy. Jeżeli ból jest ostry zaleca się zastosowanie maści przeciwbólowych i rozgrzewających.

W ciąży.

Ból kręgosłupa w ciąży jest typowym i najbardziej dokuczliwym objawem bólowym pleców, który wraz z postępem ciąży i zwiększeniem masy ciała kobiety co obciąża kręgosłup może stopniowo narastać i być przyczyną złego samopoczucia. Odpowiedni, najlepiej aktywny odpoczynek, basen, leżakowanie w wannie, delikatna gimnastyka oraz masaż konsultowany z fizjoterapeutą powinien przynieść ulgę kobietom w okresie ciąży.

Po cesarskim cięciu.

Ból w dole pleców po cesarskim cięciu nie jest najczęściej oznaką nieprawidłowości, lecz jedynie niepożądanym objawem znieczulenia zewnątrzoponowego lub rdzeniowego, które było w kręgosłupie podczas zabiegu i ustępuje zwykle po kilku dniach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ból. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>